הגדלת מינון ברישיון לקנאביס רפואי – שינוי או העלאת מינון לשימוש בקנאביס רפואי, מה צריך לדעת ואיך זה קורה?

 

קנאביס רפואי והיתרונות הרפואיים הפוטנציאליים שלו, נרשם לעיתים קרובות למטופלים במצבים בריאותיים שונים. כמו בכל תרופה, לעתים נדרשים ניסוי וטעיה כדי למצוא את המינון הנכון המספק הקלה אופטימלית תוך מזעור תופעות הלוואי. במקביל לפופולאריות ההולכת וגוברת של הקנאביס הרפואי ככוכב עולה ברפואה העולמית, מדובר בתכשיר שנבדק ונחקר כל העת, ולכן לעתים נדרשת הגדלת המינון לשימוש ברישיון לקנאביס רפואי אצל חלק מהמטופלים.

מעוניינים להגדיל רישיון קנאביס או לשנות מינון? כאן תמצאו את כל המידע שחיפשתם! 

מהפכת הקנאביס הרפואי

הקנאביס הרפואי צובר פופולאריות מרשימה ברחבי העולם, והמחקרים מראים שהוא בעל פוטנציאל לטיפול, הקלה וסיוע במגוון מצבים רפואיים ונפשיים גם יחד.

הצמח שעד לא מזמן החזיק במוניטין שלילי יחסית, נחשב היום למוצר מפתח ברפואה המערבית, והוא מסייע במצבים רפואיים דוגמת סרטן, אפילפסיה, אלצהיימר, כאב, דלקות ועוד.

תחום הקנאביס הרפואי נחקר רבות בארץ ובעולם, והשימוש בו מתאפיין לעתים בניסוי וטעיה המדייקים את המינונים הרצויים עבור כל מטופל.  

מתי נצטרך הגדלת מינון לשימוש ברישיון לקנאביס רפואי?

לא כולם יודעים, אבל גם כשרופא רושם תרופה הוא לא תמיד יודע מה הוא המינון המדויק שיעשה את המקסימום עבור המטופל.

באותו אופן, גם כשמטופל מקבל רישיון לצריכה ואחזקה של קנאביס רפואי, מאוד ייתכן שהוא יחוש לאחר תקופה שההשפעה אינה מספקת.

כדי למקסם את ההשפעות הרפואיות של הקנאביס הרפואי, לעתים נדרשת הגדלת השימוש ברישיון לקנאביס רפואי וצריכת מינון גבוה יותר.   

היחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות

הגוף הרגולטורי האחראי על כל מה שקשור לקנאביס רפואי הוא היק"ר – היחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות.

היק"ר מחליטה מי הם הרופאים המומחים הרשאים להעניק המלצה לרישיון לצריכת קנאביס רפואי, מפקחת על חוות הגידול של הצמח, ומאשרת מתן רישיונות והגדלת תוקף או מינון.

ממש כמו שבעת קבלת רישיון לקנאביס רפואי יש להגיש בקשה רשמית ליק"ר, כך גם בעת הגדלת מינון לשימוש ברישיון לקנאביס רפואי תצטרכו לפנות אליהם.

הגדלת רישיון קנאביס`

אופן הליך הגדלת מינון לשימוש ברישיון לקנאביס רפואי

ע"פ הנחיות משרד הבריאות, כדי להגדיל את מינון צריכת הקנאביס עבור מטופל, צריך להתקיים מצב שבו האפקט של הצמח הוא חיובי אך אינו מספק.

הבקשה להגדלת מינון צריכת קנאביס תתבצע דרך הרופא המומחה שהמליץ על קבלת הרישיון לקנאביס רפואי, או רופא מומחה אחר המתמחה בתחום הספציפי ומוסמך לעסוק בתחום הקנאביס הרפואי.

"הספר הירוק" שהופק ע"י היחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות, מנחה את הרופאים המטפלים כיצד להתנהל מול המטופלים בעניין הקנאביס הרפואי. במסמך זה ניתן למצוא הוראות גם לגבי הגדלת המינון של צריכת הקנאביס עבור המטופלים.

החוקים להגדלת מינון צריכת קנאביס רפואי 

כשמטופל ניגש לבקש העלאת מינון של צריכת קנאביס רפואי, יש מספר שלבים וחוקים שעליו להכיר:

שינוי סוג המוצר

בשלב הראשון משרד הבריאות מנחה את הרופאים לנסות מוצר חזק יותר עבור המטופל, למשל זן אחר או מוצר הכולל ריכוז גבוה יותר של THC.

מדרגות מינון

במידה ויש רצון להעלות מינון של קנאביס רפואי עבור המטופל, זה ייעשה בקפיצת מדרגות של מקסימום 10 גרם לחודש, כשכל מדרגה צריכה להיבחן במשך חודשיים.

למשל, אם אתם צורכים מינון של 30 גרם לחודש כרגע ומעוניינים לעלות במינון, עליכם להישאר במינון הזה לפחות חודשיים, ורק לאחר מכן תוכלו לעלות ל40 גרם בחודש.

קביעת מינון התחלתי לצריכת קנאביס רפואי

כפי שכבר נאמר כאן, תחום הקנאביס הרפואי עדיין נחקר בארץ ובעולם, וממש לפני לא הרבה זמן המוניטין של הצמח עדיין היה שלילי בקרב האוכלוסיה.

לכן, ניתן לראות שמשרד הבריאות מתנהל באופן זהיר מבחינת ההרשאות שהוא מעניק לשימוש חוקי בקנאביס.

הגישה שבה דוגל משרד הבריאות, היא מתן מינון מינימלי למטופל בתחילת הדרך, ולאחר מכן בחינת האופציה להגדלת המינון בשלבים ובצורה מבוקרת.

נכון לכתיבת שורות אלה, המינון המינימלי שנקבע הוא 0.6 גרם ליום או כמות חודשית של 20 גרם.

המינונים הללו מדברים על כל צורות המוצר: שמן קנאביס או תפרחת.

הגדלת מינון ברישיון קנאביס באופן פשוט

בעוד אנשים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להעלאת המינון לשימוש ברישיון לקנאביס רפואי באופן עצמאי, ישנם מכונים מקצועיים המאפשרים לעשות זאת בצורה יעילה ומהירה יותר.

לעתים היתקלות במכשולים בירוקרטיים שעמם גם הרופא המטפל לא יודע להתמודד, עלולה לעכב את בקשת הגדלת המינון, וכל זאת בזמן שהמטופל עדיין סובל ממצבו הרפואי.

במידה ואין לכם את הידע הבירוקרטי והסבלנות לטפל בהגדלת הרישיון שלכם, מומלץ לפנות לגוף מקצועי שיוכל לעזור לכם בכך.

חשוב לדעת – מינון קנאביס ונהיגה 

חשוב לדעת שבמינונים גבוהים יחסית של קנאביס רפואי (מעל 50 גרם לחודש), על הרופא המטפל מוטל לבחון את כשירות המטופל לנהוג.

במקרים מסוימים עלולים לשלול את רישיון הנהיגה של המטופל, כדי שלא יסכן את סביבתו.

 

שאלות ותשובות בנושא הגדלת מינון ברישיון לקנאביס רפואי

היחידה האחראית על כל עניין הרגולציה של הקנאביס הרפואי בישראל היא היק"ר – יחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות. ממש כפי שבעת בקשת רישיון לקנאביס רפואי הרופא המומחה צריך לפנות ליחידה זו, כך גם בעת בקשה להגדלת מינון. הרופא המומחה יגיש את הבקשה במידה ויחליט שזה נחוץ, והבקשה תאושר ע"י היק"ר.
זמן אישור הבקשה יכול להשתנות ממטופל למטופל, מכיוון שדרוש פרק זמן מינימלי מסוים כדי לבחון את הבקשה ביחידה לקנאביס רפואי. מה שכן, באפשרותכם לקצר את משך הזמן במידה ותגישו בקשה מסודרת וע"פ הנהלים, וגם תקפידו לצרף את המסמכים הנחוצים במידה וישנם.
אופן העלאת המינון של קנאביס רפואי נקבע ב"ספר הירוק" שהוא המסמך המנחה את הרופאים כיצד להתנהל מול המטופלים בעניין הקנאביס הרפואי. משרד הבריאות מאפשר את העלאת המינון במדרגות של 10 גרם לחודש בלבד, ותקופת ניסוי של חודשיים בכל מדרגה. כלומר, במידה ואתם צורכים 30 גרם לחודש, עליכם לשהות במדרגה הזו במשך חודשיים לפחות ולאחר מכן תוכלו לעלות ל40 גרם בחודש.
באפשרותכם לגשת לרופא המומחה המטפל בכם בהקשר הטיפול בקנאביס, ולשטוח בפניו את מצבכם. תוכלו להסביר מה אתם מרגישים, והרופא ייבחן האם יש מקום לבקש הגדלת מינון לשימוש ברישיון לקנאביס רפואי דרך משרד הבריאות. במידה והרופא יחליט שאכן דרושה העלאת מינון, הוא יגיש את ההמלצה ליחידה לקנאביס של משרד הבריאות, ובהמשך יונפקו לכם מרשמים חדשים בהתאם.
למרות שניתן להשיג קנאביס במקומות נוספים מעבר לבתי המרקחת המורשים, חשוב לזכור שעליכם להחזיק ברישיון תקף כדי לא להסתכן במעצר או כלא. למרות שהחקיקה בנושא צריכת קנאביס עוברת לגליזציה, חשוב לזכור שהצמח עדיין מוגדר כ"סם מסוכן" שעלול לגרום להתמכרות, ולכן רשויות החוק מחמירות עם העבריינים בעניין זה. מעבר לכך, רכישת קנאביס רפואי דרך בתי מרקחת מורשים מבטיחה לכם מוצר איכותי ברמה הגבוהה ביותר, מה שלא תמיד ניתן להבטיח כשאתם רוכשים במקומות אחרים.
הגדלת רישיון קנאביס

תוכן העניינים

  • לאישור רפואי מלאו את הטופס
שירותים לבחירה ☘️
בחרו את השירות הרצוי ☘️👇
ירוקלה | עושים סוף לכאב
בחרו את השירות הרצוי ☘️👇