האם ניתן לחדש רישיון קנאביס מרופא משפחה?

 

למרות שקנאביס הוא דרך טיפול נפוצה מאוד היום נראה כי עדיין יש סביבו ענן אי ודאות מסוים אשר הופך את הקבלה שלו והצריכה שלו למורכבת. אמנם קנאביס נמצא בשימוש גם לצריכה עצמית ולא תמיד על בסיס חיובי, אך בכל הקשור לרפואה מדובר במענה מדהים לאנשים רבים עם כל מיני מחלות ומקרים רפואיים שצריך להיות נגיש עבורם כמה שאפשר. 

כאשר צורכים אותו בכמות מדודה הוא נתפס כבעל השפעות חיוביות שיכולות לסייע לחולים רבים ולכן למרות שצריכתו כסם איננה חוקית בישראל, צריכתו כתרופה חוקית ומומלצת לחלק מהחולים בהינתן רישיון מתאים. אך מה בהקשר חידוש רישיון? האם ניתן לבצע חידוש רישיון קנאביס אצל רופא משפחה? המשיכו לקרוא!

חידוש רישיון קנאביס רופא משפחה

יתרונות קנאביס רפואי

סביר שאם הוצע לכם להשתמש בקנאביס רפואי כחלק מהתמודדותכם עם מקרה רפואי היססתם בהתחלה בגלל שהיום עדיין נתפס הקנאביס כמשהו שצריך לעשות בסתר או עדיין משתייך ישירות לצריכתו כסם. אך לקנאביס הרפואי יש יתרונות רבים שהפכו אותו לכל כך נפוץ ברפואה הישראלית וגם לאהוב על ידי משתמשיו, יתרונות רבים והשפעתו על דברים רבים שחווים חולים שחשוב שתכירו. 

  1. השפעות נוגדות בחילה 
  2. השפעות נוגדות כאב 
  3. השפעות נגד עוויתות
  4. השפעות חיוביות על התיאבון
  5. השפעות על תסמינים של HIV
  6. השפעות חיוביות על חרדה

חסרונות קנאביס רפואי

קנאביס רפואי נמצא יעיל מאוד ביחס לתרופות קונבנציונליות אחרות ובאופן כללי, בשונה מתרופות אחרות, הוא לא רק נותן מענה לטיפול בכאב ספציפי אלא יוצר תחושה טובה יותר בכל הגוף. אך יש לו חיסרון בולט והוא שבסופו של דבר מדובר בסם שנצרך בצריכה עצמית לא למטרות רפואיות ולכן כדי להימנע מחיסרון זה, חשוב להשתמש על פי הוראות הרופא בלבד. כמו כן, לבצע חידוש רישיון קנאביס באישור רופא שמוסמך לכך כפי שנפרט בהמשך ולא לצרוך על פי דעתכם. 

רישיון לקנאביס

כאמור, קנאביס לצריכה עצמית בלי אישור רופא אינו חוקי בישראל ולכן כדי לצרוך אותו למטרות רפואיות צריך רישיון. הרישיון מאפשר לקנות את הקנאביס במקומות המורשים לכך וכן לצרוך אותו על פי המפורט ברישיון. החזקת הקנאביס הופכת לחוקית עם הרישיון, אך כמובן שצריכה של חברים או בני משפחה מקנאביס זה מעבר למותר בחוק איננה חוקית ולכן צריך לנהוג בו באחריות, גם אם יש רישיון מרופא מוסמך.

קבלת רישיון לקנאביס רפואי

רישיון לקנאביס רפואי יכול להינתן על ידי מגוון רחב של רופאים דווקא בגלל שהקנאביס מהווה תרופה להרבה סוגים של מחלות ומכאובים. החל מרופאים העוסקים בבריאות הנפש, דרך רופאים העוסקים במחלת הסרטן וכן הלאה. הענקת הרישיון יכולה להתבצע על ידי רופאים ספציפיים המוכרים על ידי משרד הבריאות ואליהם צריך להגיש את הבקשה. במהלך הפגישה עם הרופא הוא יכול להנפיק את רישיון הקנאביס באופן מידי או להמשיך עם המקרה להתייעצות.

חידוש רישיון קנאביס

בדומה לכל תרופה אחרת שיש לה מרשם, או לרישיון כלשהוא שניתן בישראל כמו רישיון נהיגה, יש צורך לבצע חידוש שלו כל כמה זמן. חידוש רישיון מתבצע על ידי רופא מוסמך, בשאיפה הרופא שמטפל בכם ובבעיה הרפואית שלשמה ניתן לכם הרישיון. זכרו כי אתם רוצים להשתמש בקנאביס הרפואי כמה שיותר באחריות על מנת למנוע מצבי התמכרות וגם כדי באמת לטפל בבעיה שיש לכם.

חידוש רישיון קנאביס רופא משפחה

לא כל הרופאים ואנשי המקצוע הרפואיים מוסמכים לבצע חידוש רישיון קנאביס רפואי, גם אם יש לכם כבר שנים רישיון זה וברור שמגיע לכם ואתם צריכים את החידוש. בפרט, חידוש רישיון קנאביס רופא משפחה הוא לא תמיד אפשרי. בגלל שמדובר בסך הכל בהליך שגרתי עבור חולים רבים שמשתמשים בקנאביס תקופה ארוכה ומצבם יציב מבחינה רפואית ומצריך קנאביס זה, משרד הבריאות הסמיך כמה רופאי משפחה ברחבי הארץ לבצע חידוש לרישיון זה.

הגשת בקשה לקבלת או חידוש רישיון

הליכי קבלת או חידוש רישיון מתבצעים על ידי רופאים מוסמכים, וגם על ידי כמה רופאי משפחה שהוסמכו לכך, אך התהליך עצמו מתבצע אל מול יחידת קנאביס רפואי של משרד הבריאות. כאשר תגיעו לבקש או לבצע חידוש רישיון מרופא משפחה תוגש בקשה ליק"ר והם בהמשך יבחנו את הבקשה ויחזירו תשובה. הבקשה צריכה לכלול את חוות דעתו של הרופא וכן צירוף מסמכים רלוונטיים. בגלל שהמדינה תופסת את השימוש בקנאביס רפואי כהליך רגיש הדורש פיקוח, קבלת וחידוש הרישיון רגישים ומורכבים יותר מאשר תרופות אחרות.

קנאביס רפואי משרד הבריאות

הגשת ערעור על ההחלטה

בעוד היחידה יכולה לאשר את הבקשה היא כמובן יכולה גם לדחות אותה, וזאת קורה לא פעם ולא פעמיים מתוך רצון להעניק קנאביס רפואי רק למי שהם מוצאים זכאי ולא להפוך את הקנאביס לשימוש רחב מדי במדינה. בדומה להליכים דומים מול המדינה, ניתן לערער על החלטת היחידה ולנסות לשנות אותה. גם את הבקשה הזאת אתם צריכים להגיש דרך רופא משפחה מוסמך או דרך רופא אחר, והיא צריכה להיות מפורטת ומשכנעת. 

תנאים לקבלת הרישיון

קבלת הרישיון נבדקת מבחינת תנאים רבים שנקבעו על ידי משרד הבריאות. לרוב לא מספיק להיות חולה במחלה שנחשבת כמזכה בקנאביס רפואי אלא יש גם להראות ניסיון ומעקב כדוגמת ותק במרפאת כאב או באופן כללי ותק עם המחלה. ייעוץ לקבלת קנאביס רפואי, מומלץ לקיים עם הרופא המטפל שלכם, או עם רופא המשפחה שלכם שאתם מכירים וסומכים עליו עוד טרם מגישים את הבקשה כדי להבין האם זה באמת מענה שמתאים לכם.

הטבות למשתמשי קנאביס רפואי

ישנם אנשים אשר זכאים להשתתפות מצד המדינה או מצד קופות החולים במימון קנאביס רפואי מתוך הבנה כי מדובר בתרופה שמסייעת מאוד להתמודדות עם כאב ומצבים נפשיים ופיזיים מורכבים. כחלק מכך לדוגמא נפגעי פעולות איבה, או נכי צה"ל עשויים להיות זכאים להשתתפות במימון קנאביס רפואי עד כדי החזר מלא על הוצאות אלו כולל על הוצאות אביזרים נלווים. אם אתם מוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי, ובאופן כללי אם אתם צורכים קנאביס רפואי, מומלץ לברר את זכאותכם. בירור זה עשוי לחסוך לכם הרבה כסף.

עבור אלו שקנאביס רפואי הוא חלק מהתמודדות שלהם עם מחלה או מקרה רפואי כבר שנים רבות, לעיתים הליך חידוש הרישיון עשוי להיות מעיק ועולה השאלה האם ניתן לחדש רישיון קנאביס מרופא משפחה. משרד הבריאות אכן התיר לכמה רופאי משפחה לבצע את חידוש הרישיון ואפשר למצוא את הפרטים שלהם וליצור איתם קשר. כמו כן, חידוש הרישיון חייב להתבצע על ידי הגשת בקשה מרופא ומומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל טרם ניגשים להליך זה.

כן, ניתן לחדש רישיון קנאביס מרפא משפחתי בישראל על ידי הגשת בקשה מתאימה למשרד הבריאות.
רישיון קנאביס מרפא משפחתי תקף למשך שנה, וניתן לחדש אותו על ידי הגשת בקשה מחדש למשרד הבריאות.
בישראל, אין אפשרות להעביר רישיון קנאביס מרופא ממטופל לקרובי משפחה כחלק מהתהליך. כל ניהול וחידוש רישיונות יש לבצע באופן נפרד לכל אדם.
כן, ישנם תנאים ספציפיים שחייבים להתקיים על מנת לקבל אישור לרישיון קנאביס מרופא משפחתי, כמו דיווח רפואי מעודכן, הצגת צורך רפואי עדכני והסכמת רופא מוסמך.
חידוש רישיון קנאביס רופא משפחה

תוכן העניינים

  • לאישור רפואי מלאו את הטופס
שירותים לבחירה ☘️
בחרו את השירות הרצוי ☘️👇
ירוקלה | עושים סוף לכאב
בחרו את השירות הרצוי ☘️👇